محافظ دستگاه سیتی اسکن

5/5 - (1 امتیاز)

سیتی اسکن دستگاهی است که از آن برای تهیه تصاویر دقیق از بافت های درونی بدن استفاده می شود. این تصاویر با ایجاد یک میدان مغناطیسی توسط اشعه ایکس به دور بافت مشکوک به آسیب تهیه می شود. البته هدف ما از ارائه این مطلب پرداختن به تعاریف دستگاه های پزشکی و نوع عملکرد آنان نیست و بیشتر می خواهیم شما عزیزان را با نحوه استفاده از محصولات استیل در دنیای پزشکی آشنا نماییم. پس مثل همیشه در ادامه این مطلب از استیل نصر تحت عنوان محافظ دستگاه سیتی اسکن با ما همراه باشید.

محافظ دستگاه سیتی اسکن

امیدواریم تا حالا حتی بصورت گذری هم کارتان به مراکز پزشکی و اماکن درمانی نیافتاده باشد. اما خب گاهی فشار کاری و خستگی های روحی باعث ایجاد بیماری هایی برایمان می شود که برای درمان چاره ای جز مراجعه به پزشک مربوطه نداریم! وقتی به مطب پزشک و یا محیط های درمانگاهی و بیمارستانی مراجعه کنید، قطعا با محصولات مختلفی از جنس استیل مواجه خواهید شد که در گوشه و کنار محیط های درمانی کشورمان مورد استفاده قرار گرفته اند.

این موضوع زمانی پر رنگ تر از قبل می شود که بدانید امروزه تولید کنندگان لوازم پزشکی از فلز Steel برای تولید ملزومات زیادی در حوزه های درمانی استفاده می کنند. که یکی از آن ها محافظ دستگاه سیتی اسکن است. در نگاه اول شاید همگان فکر کنند منظورمان از محافظ نوعی رابط الکترونیکی برای کنترل جریان ورودی به منبع تغذیه دستگاه می باشد. در حالی که منظور ما از محافظ در حقیقت نوعی حفاظ های استیل است. که برای محکم نگه داشتن دستگاه و همینطور ایجاد سهولت برای بیماران در هنگام استفاده از دستگاه برای آن لحاظ شده است.

همانطور که می دانید دستگاه سی تی اسکن از یک تخت روان و یک منبع دایره شکل تولید کننده اشعه در ساختار خود برخوردار است. اصولا به هنگام کار با دستگاه سی تی اسکن یکسری نکات هم از سوی اپراتور دستگاه و هم از سوی فرد بیمار باید انجام شود که از مهمترین آنان بایستی به:

  • پوشیدن لباس مناسب از سوی اپراتور دستگاه
  • عدم وجود فلز در ناحیه عکسبرداری بیمار
  • ارائه لباس ساده و یکبار مصرف به بیمار
  • عدم وجود بانوان باردار در اتاف سی تی اسکن

اشاره کرد.

محافظ دستگاه سیتی اسکن

محافظ دستگاه سیتی اسکن

محافظ استیل دستگاه

خب در قسمت قبل نیز برایتان توضیح دادیم. که در کنار دستگاه سیتی اسکن برای چه امری از میله های استیل استفاده می شود. در وهله اول گاها لازم است در کنار تخت روان دستگاه نوعی حفاظ برای کمک به بالا رفتن و یا پایین آمدن. از تخت وجود داشته باشد. البته اصولا در مراکز تصویربرداری باید یک پرستار در کنار بیمار قرار داشته باشد. تا ضمن قرار دادن ناحیه اندامی صحیح وی بر روی تخت جهت عکسبرداری در استفاده از دستگاه نیز او را یاری نماید.

این حفاظ با توجه به خاصیت های پزشکی و همچنین قابلیت ضد عفونی سریع و تمیزی راحت استیل. معمولا در مراکز درمانی و همچنین اتاق مخصوص دستگاه سیتی اسکن مورد استفاده قرار داده می شود. البته همانطور که می دانید از استیل برای تولید طیف گسترده ای از وسایل و ابزار پزشکی نوین نیز استفاده می شود.

دستگاه سیتی اسکن به هنگام کارایی دارای مقداری صدا و شاید هم قدری تکان باشد که یک امر کاملا طبیعی است و در این خصوص نباید هیچگونه نگرانی به خود راه بدید!

کلام آخر

استیل نصر مدت زمان زیادی است که در خصوص طراحی و تولید محصولات استیل گوناگون فعالیت دارد. این مجموعه تاکنون توانسته در خصوص تجهیز نمودن تعدادی از مراکز درمانی و پزشکی تهران و کرج نیز عملکرد خوبی داشته باشد و در این خصوص نیز برای خود رزومه قابل دفاعی را ایجاد نماید.