محافظ دستگاه سی تی اسکن

هنوز نظرسنجی نشده است

استیل نوعی فز با آلیاژهای مختلف در دنیا است که به دلیل ویژگی های خاص خود می توان از آن حتی در صنایع درمانی و پزشکی نیز استفاده کرد. امروزه به کمک این فلز ارزشمند و صد البته لوکس وسایل و ابزارآلات مختلفی در حوزه های پزشکی و محافظ هایی از جنس آن طراحی و تولید می شود که یکی از پرکاربردترین آن ها را می توان مربوط به محافظ دستگاه سی تی اسکن دانست. در ادامه این مقاله با ما و تیم بزرگ استیل کاران استیل نصر همراه باشید.

محافظ دستگاه سی تی اسکن

خب حتما تا حالا دیده و یا ممکن است برای خودتان و اطرافیانتان اتفاق افتاده باشد. که خدایی ناکرده بر اثر وقوع حادثه ای به پزشک مراجعه کرده. و پزشک مربوطه برایتان عکسبرداری از بافت درونی یا همان سی تی اسکن را تجویز کرده باشد. برای گرفتن عکسی سی تی بایستی به مراکز تصویربرداری مجاز و حتی المقدور به همان مرکزی مراجعه کنید. که پزشک شما برایتان معرفی نامه ای برای احراز شما به آن مرکز صادر کرده است.

اگر وارد اتاقی که دستگاه سی تی اسکن در آن قرار گرفته است، شوید. خواهید دید که دور دستگاه را اغلب با محافظ به خوبی پوشش داده اند. از محافظ دستگاه سی تی اسکن به دو چهت استفاده می شود. در وهله اول برای محکم نمودن موقعیت مکانی دستگاه و جا به جا نشدن آن در طول زمان های طولانی از این مدل حفاظ ها استفاده می شود و در وهله دوم نیز برای راحتی در استفاده از دستگاه است که از فلز استیل برای آن حفاظی تعبیه می شود.

حفاظ تعبیه شده برای دستگاه سی تی اسکن سبب می شود تا شما بتوانید با خیال آسوده تری بر روی تخت دستگاه سوار و یا از آن پیاده شوید. ناگفته نماند که در اتاق معمولا یک پرستار باید حضور داشته باشد تا به شما و یا بیمارتان کمک کند تا بتواند برای عکسبرداری از موضع آسیب دیده از دستگاه استفاده نماید.

محافظ دستگاه سی تی اسکن

محافظ دستگاه سی تی اسکن

چرا از استیل برای سیتی اسکن استفاده می شود؟

شاید این سوال برای بسیاری از شما عزیزان ایجاد شده باشد که در دنیای فعلی ما می توان از آلیاژهای دیگری نیز برای زمینه های پزشکی استفاده کرد. پاسخ به این سوال قدری تخصصی خواهد بود و تنها شاید بتوان این را گفت که به دلیل قابلیت ضد عفونی نمودن آسان محصول، می توان از آن در هر فضای تمیز و استریلی استفاده کرد و هیچ نگرانی نیز از بابت وجود آلودگی در آن نداشت!

ضمن اینکه دستگاه سی تی اسکن با تولید اشعه ایکس کار تصویربرداری را انجام می هد و از این حیث استفاده از استیل نمی تواند خللی در این امر ایجاد نماید. برای استفاده از دستگاه سی تی اسکن بایستی به یکسری نکات اعم از:

  • پوشیدن لباس مخصوص به هنگام عکسبرداری
  • عدم وجود فلز و اکسسوری های فلزی در بدن
  • قرار گرفتن صحیح بر روی دستگاه

اشاره کرد.

استفاده از محافظ استیل در دستگاه های سیتی اسکن یک امر کاملا رایج و بدیهی است. اما گاها در برخی از مراکز تصویربرداری از مدل های پیچیده تر این نوع از محافظ های استیل استفاده می شود. در حقیقت چنین کاری سبب می شود تا زیبایی اتاف سی تی اسکن در چشم بیماران و همراهان آنان بیشتر نیز بشود.

کلام آخر

در پایان لازم است بدانید. که استیل نصر تنها طراح و تولید کننده محصولات استیل برای حوزه های ساختمانی با هر نوع زمینه کاربری مسکونی و غیر مسکونی نیست و می توان بر روی دانش و تخصص این مجموعه جهت تولید هر نوع محافظ پزشکی نظیر محافظ دستگاه سی تی اسکن نیز حسابی ویژه باز کرد.

قیمت محافظ دستگاه سی تی اسکن نیز همچون هر حفاظ استیل دیگری با توجه به:

  • طول پروفیل های استیل
  • نوع آلیاز 201 یا 304 استیل
  • طراحی ساده یا سفارشی محافظ
  • نوع نصب و پیاده سازی حفاظ

تعیین می شود.