پله استیل چیست

هنوز نظرسنجی نشده است

خب همانطور که مستحضر هستید پله یک سازه ارتباطی جهت پیوند طبقات مختلف یک ساختمان می باشد که می تواند از جنس های مختلفی ساخته شده باشد و هدف ما در این مطلب آشنا کردن شما با نوع استیل آن تحت عنوان پله استیل چیست می باشد. پله های ساخته شده از جنس استیل در بازار امروز نه تنها ایران بلکه کل دنیا از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار شده اند و عمده دلیل آن هم تنوع مدلی و انعطاف پذیری بالای آن ها در استفاده از متریال های مختلف صنعتی می باشد. در ادامه این مطلب از مجموعه بزرگ استیل نصر با ما همراه شوید تا قدری بیشتر برایتان در خصوص این نوع از محصولات استیل صحبت نماییم.

پله استیل چیست؟

پله استیل محصولی است ساخته شده با گریدهای مختلف استیل که عموما در ایران از دو آلیاژ استیل 201 و یا 304 برای این منظور استفاده می کنند. این نوع از محصولات استیل از تنوع مدلی بسیار بالایی برخوردار هستند و می توان از آن ها هم در ساختمان های مسکونی استفاده کرد و هم در سازه های تجاری و اداری از آنان بهره گیری کرد.

هدف ما از پرداختن به موضوع پله استیل چیست آشنا کردن شما با سه مدل اصلی این نوع از محصولات است و اینکه می توان در چه قسمت هایی از یک پله استیل بصورت اختیاری عمل کرد و از متریال های دیگری به غیر از استیل استفاده نمود.

سه مدل اصلی پله های استیل شامل:

 • پله استل مستقیم
 • پله استیل حول محور
 • پله استیل ترکیبی

می باشد.

پله استیل مستقیم در حقیقت رایج ترین نوع از این مدل محصولات Steel است که بصورت مستقیم طراحی می شود و هیچ دورانی در طراحی ظاهری خود ندارد. پله های حول محور آن ها هستند که بصورت چرخشی طراحی می شوند و بیشتر در اماکنی مورد استفاده قرار می گیرند که فضای زیادی برای استقرار پله های مستقیم استیل نیست. پله های ترکیبی نیز همانطور که از نامشان مشخص است از ترکیب دو نوع مستقیم و حول محوری ساخته می شوند و استفاده از آن ها بسته به میزان فضای مکان مورد نظر شما خریداران عزیز دارد.

پله های استیل چیست

پله های استیل چیست

ویژگی این جنس از پله‌ها در چیست؟

خب حتما این سوال برای شما عاشقان استیل این فلز لوکس و ارزشمند پیش خواهد آمد که اصلا مزیت خرید و استفاده از این نوع محصولات استیل به نسبت دیگر پله‌ های چوبی، سنگی و حتی ساخته شده با دیگر فلزات رایج صنعتی در چیست؟!

برای پاسخ به این سوال شما بد نیست نگاهی به مزایای کلی محصولات استیل بی اندازیم که در طول تمامی مطالب استیل نصر به آن ها پرداخته ایم؛ یعنی:

 • برخورداری از جذابیت های ظاهری فراوان
 • قابلیت شستشوی آسان
 • برخورداری از طرح ها و مدل های مختلف
 • بسیار مقاوم در برابر تغییرات مختلف آب و هوایی
 • مستحکم در برابر فشار و ضربه
 • ضد زنگ و ایده آل در برابر آب و رطوبت

با این حال اما بدانید و آگاه باشید که دلیل بزرگ برتری یک پله استیل به نسبت دیگر پله های ساخته شده با متریال های مختلف صنعتی در این است که آن ها از انعطاف پذیری فوق العاده در طراحی و ساخت خود برخوردار هستند. این بدان معنا است که در ساختار یک پله که شامل:

 • اسکلت استیل
 • فریم کفی استیل
 • رویه کفی
 • نرده استیل

می شود، می توان دو مورد رویه کفی و جنس نرده یا همان هندریل کناری پله را متناسب با سلیقه خود انتخاب کرده و پله مورد پسند خودتان را ایجاد نمایید.

کلام آخر

به عنوان جملات پایانی در خصوص این مطلب از اسنیل نصر با عنوان پله استیل چیست باید بگوییم که طراحی و ساخت و همچنین نصب ایمن این نوع از محصولات استیل نیاز به تجربه، دانش و همچنین مهارت خاصی دارد که بی شک از عهده هر تیم استیل کاری بر نخواهد آمد! با این حال اما یادتان باشد استیل نصر متخصص تولید تمامی محصولات استیل برتر جهان در ایران است و تنها کافی است شما عزیزان و علاقه مندان به استفاده از این مدل محصولات با ما و تیم پشتیبانی این مجموعه از طریق شماره های ثبت شده در سایت و صفحات اجتماعی این شرکت در ارتباط باشید.