مبل استیل

5/5 - (1 امتیاز)

اشتباه نکنید قرار نیست هر جایی که اسمی از مبل استیل آورده می شود فورا ذهن خود را به سمت و سوی مبلمان های سلطنتی که از دیرباز به آن ها مبلمان استیل گفته می شد و متشکل از یک کاناپه سه نفره و چهار الی شش صندلی میزبان تک نفره بوده است، ببرید؛ چرا که گاهی اوقات یک تولید کننده به سبب اینکه برای اسکلت مبل خود از آلیاژ Steel استفاده کرده است، آن را با نام مبل استیل یا تمام استیل به بازار عرضه می کند که اگر کمی حوصله به خرج دهید و با ما همراه شوید، شما را با نکات مهمی در ادامه این مطلب آشنا خواهیم کرد.

آشنایی با مبل استیل

خب همانطور که می دانید استیل نصر یکی از استیل کاران صاحب تجربه و رزومه در ایران است که محدوده فعالیتی آن شامل استان های تهران و البرز می شود و به همین خاطر خیلی دور از انتظار است که وقتی برای چنین مجموعه صحبت از مبل Steel می کنیم در ذهن شما ظاهر یک مبل سلطنتی با کنده کاری های چشم نوازش بر روی دسته ها، پایه ها و همچنین قسمت تاج صندلی نقش ببندد! مبلمان های استیل تولید شده از سوی استیل نصر دارای اسکلتی از جنس فلز استیل هستند تا همچون دیگر محصولات استیل این شرکت همچون:

  • میز استیل
  • نرده استیل
  • محافظ استیل
  • درب استیل
  • پله استیل

و حتی گارد استیل از مقاومت بالایی در برابر شرایط رطوبتی مختلف و همچنین ماندگاری قابل توجهی برایتان برخوردار باشد. تفاوت صندلی های ساخته شده با Steel به جای چوب همچون تفاوت ساخت نرده های چوبی با نوع استیل است که در بخشی کاملا سلیقه ای می باشد و در بخشی دیگر بایستی با چشمانی باز در انتخاب آنان عمل کنید.

مبل استیل

مبل پایه استیل

این مبلمان ها از چه گرید Steel ساخته می شوند؟

از آنجایی که قرار است شما از مبل استیل خود در دراز مدت استفاده کنید و ممکن است هر کسی با هر میزان وزنی بر روی آن ها بنشیند، تولید کنندگان از گرید استیل 304 برای ساخت اسکلت مبلمان های خود استفاده می کنند که به نسبت دیگر گرید پرکاربرد Steel در عرصه استیل کاری؛ یعنی گرید 201 بسیار مقاوم تر و مستحکم تر نیز می باشد.

با این حال اما بعضا برخی از سازندگان از سر شیطنت و یا سوءاستفاده از اوضاع بازار مبل های خود را با اسکلتی از گرید استیل 201 می سازند و آن را به نام ساخته شده با استیل نوع 304 و با همان قیمت به فروش می رسانند و به همین منظور نیز همواره توصیه می شود نه برای خرید این محصول بلکه برای خرید هر محصول استیلی به فروشگاه و شرکت های معتبر و فعال در این حیطه مراجعه نمایید که بی شک یکی از بهترین آن ها در ایران، استیل نصر می باشد.

علاقه مندان به خرید محصولات استیل و به کار گرفتن از آن ها در محیط های خانگی و غیر خانگی توجه داشته باشند که تنها یک استیل کار مجرب می تواند تفاوت میان دو گرید استیل 201 و 304 را تشخیص دهد؛ پس خواهشا در خریدتان کاملا دست به عصا حرکت کنید تا بتوانید موفق به خرید مبلمانی شوید که تا سالیان سال برایتان باقی بماند.

البته این را هم باید گفت که هر مبلی پس از دو الی سه سال بسته به نوع مصرفی که از آن خواهید داشت، دارای افت در قسمت فوم و بخش نشیمنگاهی خود می شود که برطرف کردن چنین مشکلاتی هیچ ارتباطی با اسکلت Steel مبلمان شما ندارد.

ویژگی های مبلمان استیل

  • انعطاف در طراحی مبلمان
  • استحکام پایه ها و دسته های مبل
  • عدم تنوع رنگی فراوان در تولید محصول
  • ضد ضربه و خط و خش بودن بدنه مبلمان
  • بسیار مقاوم در برابر رطوبت و آب