آشنایی با پله استیل

5/5 - (2 امتیاز)

از آنجایی که در دنیای امروز ما توجه به زیبایی همه چیز خصوصا در قسمت های مختلف ساختمان های مسکونی، تجاری و همچنین اداری به اوج خود رسیده است، استفاده از متریال های باکیفیتی که ضمن ساختار مستحکم خود از ظاهر جذاب و زیبایی نیز برخوردار هستند بسیار رواج پیدا کرده است که به جرات می توان گفت فلز استیل یکی از برجسته ترین آن ها بحساب آورده می شود. از استیل برای ساخت اجزای مختلف ساختمانی همچون: حفاظ استیل، درب استیل، نرده استیل و همچنین پله استیل استفاده می شود که ما می خواهیم در این مطلب از استیل نصر شما را هرچه بیشتر و بهتر به سمت آشنایی با پله استیل سوق دهیم.

آشنایی با پله استیل

پله بطور کلی سازه ای است که سبب ایجاد دسترسی میان دو طبقه مختلف می شود و در این بین می توان آن را از جنس ها و متریال های صنعتی مختلفی طراحی و تولید نمود که ما در این مطلب به دنبال نوع استیل آن هستیم. طراحی پله استیل با توجه به طریقه ساخت و ظرافت های ویژه ای که تولید این نوع از پله دارد، کمی سخت و پیچیده بحساب می آید و به همین خاطر هم است که تنها تعداد محدودی از استیل کاران ایران قادر به ارائه این قبیل از پله ها هستند.

برای ساخت پله استیل می توان از چوب، شیشه و دیگر کفی های مستحکم پلاستیکی به عنوان قسمت کف پله استفاده نمود و با ادغام آن ها به میزان لازم، طرح های مختلفی در رنگ های جورواجور را برای پله های ایجاد نمود. قطعات پله های استیل را می توان هم به صورت مفصلی (پیچ و مُهره) و هم به صورت جوشکاری به یکدیگر متصل نمود. برای ساخت این قبیل از اجزای ساختمانی بهتر است همواره از آلیاژ استیل 304 و 316 بهره گرفت تا ضمن ایجاد پله ای بادوام و باکیفیت، محصول نهایی از طاهری شیک و رنگی بادوام نیز برخوردار باشد.

البته این نکته را نیز اضافه کنید که پله های استیل همگی ضد زنگ بوده و از قابلیت ضد عفونی کردن و تمیزی بسیار آسان و بهتری هم به نسبت دیگر پله های بتنی، چوبی، شیشه ای و فلزی برخوردار هستند.

آشنایی با پله های استیل

معرفی انواع پله های استیل

  • پله استیل مارپیچ
  • پله استیل رفت و برگشتی
  • پله استیل گرد
  • پله استیل سفارشی
  • پله استیل پیش ساخته (آماده)
  • پله استیل دوبلکس

قیمت پله استیل

تا به این جای مطلب آشنایی با پله استیل در خصوص تعریف پله، متریال های مورد استفاده برای ساخت پله و همچنین مزایا و انواع پله های استیل گفتیم و حال وقت آن رسیده است که کمی هم در خصوص قیمت پله استیل و نحوه مشخص کردن آن برایتان صحبت کنیم.

قیمت پله استیل نیز همچون دیگر محصولات استیل از مبلغ مشخص و هزینه معینی برخوردار نیست؛ در واقع باید بگوییم که قیمت یک پله استیل صرف نظر از هزینه های مربوط به نصب و غیره بر حسب اندازه کف پله و همچنین کیفیت استیلی که برای ساخت آن استفاده شده است تعیین می شود. تازه به این 2 مورد، مورد سومی را هم باید اضافه کنید که در حقیقت نوع پله استیل مدنظرتان است.

البته یادتان باشد با توجه به عدم مشخص بودن یک استاندارد کلی در بخش فروش پله های استیل، ما به شما پیشنهاد می کنیم که حتما محصول مورد نظر خود را از یک فروشگاه معتبر و سرشناس همچون استیل نصر در کرج با قابلیت فعالیت در شهرهای حومه و همچنین پایتخت؛ یعنی کلانشهر تهران خریداری نمایید و یا سفارش خود را در یکی از این نوع فروشگاه های متعهد و کاربلد به ثبت برسانید.

مطابق استاندارد جهانی:

  • طول پله استیل بایستی چیزی بین 60 تا 80 سانتی متر
  • عرض پله استیل بایستی چیزی بین 30 تا 45 سانتی متر
  • حدفاصل کف یک پله تا پله بعدی چیزی بین 17 تا 15 سانتی متر

باشد.